divadelní představení

Hrajeme pohádky pro děti i dospělé - baví se při nich všichni. Jsou plné originálních autorských písniček, náměty vlastní i naše úpravy klasických pohádek.

Děti se do pohádek zapojují, spolupracují s námi, cvičí, zpívají.

Hrajeme rovněž pohádky pro různá roční období - vánoční , zimní, velikonoční, prázdninové, podzimní, k začátku školního roku atd.

Divadelní představení divadla Múza:

Perníková chaloupka                                                                        V naší pohádce se setkáte s perníkářkou, která peče perníčky na stavbu chaloupky. Netuší, že jsou pro zlou ježibabu. Nad tou nakonec vyhraje ona i Jeníček s Mařenkou - a diváci se projedou na lopatě.

Červená Karkulka                                                                              Babička s pomocí dětí uklízí, aby přivítala gratulanty, kteří jí jdou blahopřát k narozeninám. Před nimi však vtrhne do chaloupky vlk. Vnučka Karkulka ho naštěstí za pomoci myslivce přemůže.      

O veliké řepě                                                                                   Dědeček nemůže vytáhnout velikánskou řepu. Jeho zahrádku ale hlídá strašák do zelí, který zavolá babičku, vnučku, psa, kočku a myš - společně s dětmi tahají, zvítězí a dají si řepné placičky.

Hody, hody, doprovody                                                                    Velikonoční zajíčci zjistí, že nemají ani pomlázku, ani vajíčka. Děti jim pomůžou naučit se barvy a vajíčka jim samy namalují. Jeden velikonoční zvyk ale málem úplně zamotá konec pohádky.

Hrnečku, vař!                                                                                   Do chudé chaloupky se dostane hrneček, který sám vaří kaši. Dva myšáci, kteří by ho chtěli sami pro sebe, jej ukradnou. Nebýt maminky a Majdalenky, málem by se ti rošťáci v kaši utopili. 

O kohoutkovi a slepičce                                                                    Kohoutek je veliký hamoun, shltne všechna zrnka a jedno mu zaskočí. Slepička běží pro pomoc, ale nožky má unavené. Naštěstí jí děti zpívají do kroku a kohoutka se podaří zachránit. 

O Popelce                                                                                         Princ si vybírá nevěstu a dvě trhovkyně se dohadují, která bude ta pravá. Skromné Popelce se podaří dostat na ples, kde se do ní princ zamiluje. Pozná ji pak podle střevíčku i v chudobné chaloupce.

O Sněhurce                                                                                      Zlá královna se neumí smířit s tím, že Sněhurka je krásnější, než ona a chce ji zničit. Spisovatel proto do pohádky připíše trpaslíky, aby děvče ukryli v chaloupce. Princ ale musí přijít z řad diváků.

Šípková Růženka                                                                            Trubači vytrubují narození děťátka, sudička ale vyřkne kletbu, že princezna i království usnou navěky. S naším princem je veselo, je to popleta, ale statečně princeznu vyseká z růží a je svatba.

O třech prasátkách                                                                         Malí čuníci mají jen ledabyle postavené domečky. Když to zjistí vlk, rozhodne se jim je rozbořit a prasátka sníst. Ta však přijdou na to, jak na něj - vlk nakonec utíká s připáleným ocasem.

Míček Flíček                                                                                   Babička s dědečkem nemají vnoučátko a jsou šťastni, že u nich zůstane bydlet míček. S diváky si hází, hrají - míček ale zlobí, uteče do lesa a ukradnou ho dračice. Ještěže je statečný dědeček přemůže!

O malé velrybě a pirátech                                                                Malá velryba zachrání rybky, mušle i koníka před piráty, kteří je chtějí ulovit. I na ně se ale někdo chystá - žralok. Nakonec díky velrybě zachrání piráti holý život a slíbí už nikomu neubližovat.

O neposlušných kůzlátkách                                                            Dvě statečné uklízečky čtou noviny a objeví článek o únosu kůzlátek zlým vlkem. Rozhodnou se, že to tak nenechají, i s mámou kozou na vlka vyrazí, zaženou ho a kůzlata zachrání.

O nezbedné víle                                                                               Víla Zvoněnka nechce tančit a muzikantům zničí inštrumenty. Tatínek skřítek si ji podá, víla musí trénovat a s dětmi opravit i nástroje. Je z ní tanečnice, do které se zamiluje sám noční motýl Kristián.

O Budulínkovi                                                                                   Budulínek zůstane sám doma, neposlechne a otevře lišce, která ho odnese do své nory liščatům na hraní. Naštěstí dědeček vymyslí, jak je přelstít a vnoučka zachrání.

O bolavém zoubku                                                                           Pepík jí moc sladkostí, ale nečistí si zuby. Do pusy se mu tak dostane Kazizub a chce tam vrtat. Pomáhá kartáček i pasta, ale hlavně pan doktor s popletenou sestřičkou vránou.

Uličnice opice                                                                                   Kamarádky opičky se nechtějí starat o malé sourozence, až je šaman vytrestá a odnese jim je. Obě zlobilky je musí jít hledat, poznají strach o ně, ale nakonec to zvládnou a stanou se s nich bezva ségry.

Jak se Vodník chtěl ženit                                                                 Vodník by si moc rád našel nevěstu, ale neví, jak jít na námluvy, ani jak napsat zamilovaný dopis. Potíže mu vyřeší veverka Pizizubka, která se ve všem vyzná a dobře mu radí.

O Zlatovlásce                                                                                    Král sní rybu, po které rozumí řeči zvířat. Ochutná ji i jeho kuchař a musí jet hledat Zlatovlásku, o které ptáčci hovořili. V naší pohádce mu se třemi úkoly pomáhá kromě mouchy také morčátko a šnek.

Jak chtěla princezna čarovat                                                            Král vnucuje dceři hloupého prince, ta ale miluje jiného. Dá si tedy podmínku, že si vezme jen toho, kdo ji naučí čarovat. Čarují s námi i děti - a na konci se dozvíme, co je to největší kouzlo.

O papírovém drakovi                                                                        Velký a nafoukaný drak Kolosák se pořád jen vytahuje. Chce létat výš a výš, až se zamotá mezi domy, ulice, auta, dráty. Pomoci mu musí děti a naučit ho, jak se chovat, když svítí semafor.

Hola, hola, škola volá!                                                                      Školník vítá ve škole děti, vysvětluje, jak se mají chovat, ale Pepík se nechce učit psát ani počítat, dělá jen vylomeniny. Vrána by naopak do školy chtěla a Pepovi dokáže, že je to fajn.

Čarodějná škola                                                                                Malá čarodějka zlobí a nechce chodit do školy, radši by si hrála s pavouky. Nakonec jí to však nedá a v lavici se setká s veselými netopýry i s hodným strašidýlkem Bucíčkem.

Jak šel medvídek do školy                                                                Méďovi a mravenečkovi se všichni smějí, že jsou malí. Paní učitelka Sova je ale naučí všechny moudrosti a oni svou chytrostí zachrání mraveniště před povodní. Protože umí počítat, najdou i zapomenuté kukly.

O zatoulané ponožce                                                                        Anička nic neuklízí, do pokoje jí vletí vítr a odnese ponožku. Nepořádnice ji musí jít hledat - ale protože cestou pomáhá ostatním, oni jí zas poradí, kde vítr najde a společně s dětmi ho přemůžou.

O rozpustilých čertech                                                                      Malí čertíci tvrdí, že chtějí být andělé. Táta s mámou jsou z nich nešťastní. Musí zasáhnout čertí babička, která jim dokáže, že každý má být to, co je, i čert - vždyť kde by se hříšníci napravovali?

Zimní radovánky                                                                                Děti zlobí, lížou rampouchy a dostanou z toho kašel, rýmu i angínu. Ještěže domovnice zavolá paní doktorku. Ta má nejen medicínu, ale i injekci, kterou bacily pěkně prožene.

Medvědí Vánoce                                                                                Bráškové medvídci najdou odhozeného plyšáčka. Vezmou ho k sobě domů a rozhodnou se mu udělat Vánoce - protože jsou však popletové, vzniká spousta veselých příhod.

Sněhuláci o Vánocích                                                                        Dva sněhuláci si dělají Vánoce - ozdobí stromeček, dostanou dárky. Kapříka pustí na svobody, protože sněhuláci jedí jen rampouchy. Celou dobu jim to ale kazí zimomřivá vrána.

Vánoční příběh o kouzelné vločce                                                    Zlobiví kluci nedají nic do krmítka a ptáčci padají hlady. I strašák Rampušák je na ty uličníky krátký - a tak zasáhne sama kouzelná sněhová Vločka a donutí je se napravit.